Subscribe to Kanał Firewall FEED
Bezpieczne IT i nowoczesne technologie w praktyce.
Zaktualizowano: 18 godzin 14 minut temu

Bezpieczny wrzesień z Sophos Central – zapraszamy na cykl webinariów producenta

pon., 09/07/2020 - 11:08

Wraz z SOPHOS zapraszamy na cykl 3 interaktywnych webinariów poświęconych platformie Sophos Central, który rozpocznie się już 15 września 2020 r.

Harmonogram

15.09.2020 I 11:00-12:30 CESTOrganizacja całego bezpieczeństwa IT z Sophos Central: Wpływ biznesowy i techniczny:
- Struktura Central Admin, Enterprise Dashboard, Self-Service Portal;
- Centralne zarządzanie użytkownikami, urządzeniami, funkcjami bezpieczeństwa i incydentami;
- Gra zespołowa wszystkich komponentów centralnych z zsynchronizowanymi zabezpieczeniami.

16.09.2020 I 11:00 – 12:30 CEST - Zabezpieczanie punktów końcowych, serwerów i telefonów komórkowych z Sophos Central
– Przegląd funkcji centralnych dla stacji roboczych, serwerów i urządzeń mobilnych;
– Ochrona punktów końcowych dzięki Intercept X, Encryption i EDR (Endpoint Detection and Response);
– Zarządzanie systemami Windows, macOS, iOS i Android z UEM.

17.09.2020 I 11:00 – 12:30 CEST - Zabezpieczanie swojej sieci z Sophos Central
– Funkcje zarządzania i zsynchronizowanych zabezpieczeń dla zapór sieciowych, zabezpieczeń sieci bezprzewodowej i poczty e-mail;
– Szkolenie pracowników z zakresu bezpieczeństwa IT z Phish Threat;
– Bezpieczeństwo i zgodność z AWS i Azure.

REJESTRACJA na 3 webinaria

Zachęcamy do udziału!

Nowy sprzęt Kerio Control dostępny w ofercie GFI Software od 3 września 2020 r.

śr., 09/02/2020 - 11:56

Firma GFI Software ogłosiła, że 3 września 2020 r. przedstawi nowe urządzenia Kerio Control z serii NGNG110, NG310 oraz NG510/NG511, które cechować się będą zwiększoną wydajnością. Zachęcamy do zapoznania się z parametrami i funkcjonalnościami premierowego sprzętu.

W nowej serii NG wprowadzono następujące udogodnienia i zmiany:

 • zwiększono pamięć urządzeń, co skutkuje ich lepszą wydajnością – w przypadku urządzeń NG110 i NG310 pamięć podwojono w stosunku do poprzednich modeli, natomiast w przypadku modelu NG510/NG511 pamięć zwiększono aż czterokrotnie w porównaniu do ich poprzednika, czyli NG500.
 • dodano mały wyświetlacz do modelu NG510/NG511.
 • model NG511 posiada dodatkowe porty Ethernet (14 x GbE RJ45) względem modelu NG510 (6 x GbE RJ45).
 • usunięto moduły WiFi.

Modele NG110, NG310 oraz NG510/NG511 zastąpią dotychczasową serię NG, czyli urządzenia NG100W, NG300W oraz NG500, których sprzedaż prowadzona będzie do wyczerpania zapasów.

 

 

Seria Kerio Control NG w nowej odsłonie 

 

     NG110

 

 

NG310

 

 

 

NG510/NG511 

 

 

 

W razie pytań dotyczących Kerio Control, zapraszamy do kontaktu z Sun Capital.

Wzrost wydajności Sophos XG v18

pt., 08/28/2020 - 12:59

Firma Sophos, wraz z pojawieniem się nowej wersji Sophos XG v18, zaprezentowała materiały dotyczące parametrów oraz osiągów nowych urządzeń. W ostatnich dniach została opublikowana analiza wydajności, która w prosty i przystępny sposób omawia przedstawione dane, co daje możliwość lepszego zrozumienia liczb i wyjaśnia, dlaczego bezpośrednie porównanie z wcześniejszymi wersjami XG Firewall (SF-OS) nie zawsze jest możliwe.

O ile szybsza jest wersja 18 od 17?

Ogólnie rzecz biorą, poprawa wydajności pomiędzy wersjami jest rzędu 25%. Rzeczywiste różnice jednak przede wszystkim zależą od modelu oraz trybu testu wydajności, co można zaobserwować na poniższej ilustracji:

Porównując bezpośrednio ulotki produktowe, można zauważyć, że kilka wartości w przypadku nowej wersji, jest mniejszych niż we wcześniejszej ulotce. Niższa liczba jednoczesnych połączeń i szybkości nawiązywania nowych połączeń (połączeń na sekundę) odzwierciedla inny sposób wykorzystania zasobów przez v18: mniej zwykłego Firewalla, więcej przetwarzania bezpieczeństwa. Analizując liczbę jednoczesnych połączeń ruchu deszyfrowanego, czy przetwarzanie połączeń w ramach Synchronized Security, można zaobserwować znaczącą poprawę.

Sophos XG 18 bez najmniejszych problemów spełnia stawiane mu w trakcie normalnego użytkowania wymagania w zakresie liczby jednoczesnych połączeń oraz szybkości ich nawiązywania, bijąc na głowę porównywalne urządzenia konkurencji.

Architektura Xstream i wydajność zapory

Przez ostatnie miesiące producent informował o aktualizacjach dotyczących architektury Xstream, a w szczególności nowego silnika DPI i technologii FastPath. Owocem tych prac, jest Sophos XG v18, który został zbudowany od podstaw z wykorzystaniem architektury oprogramowania gwarantującej najlepszą wydajność obecnych hardware appliance x86, a w przyszłości pozwoli wykorzystać nowe technologie sprzętowe, aby zapewniać ciągłą poprawę parametrów.

W skrócie – FastPath oferuje inteligentniejszy sposób przetwarzania zaufanego ruchu i, szczególnie w środowiskach o dużym natężeniu ruchu, pozwala zredukować obciążenie procesora. Silnik DPI optymalizuje obsługę procesów, łącząc procesy, które były obsługiwane jeden po drugim w wersji 17, takie jak IPS, Web, SSL i kontrola aplikacji, w jeden silnik. Dzięki tej zmianie więcej ruchu szybciej i z jak najmniejszym opóźnieniem dociera tam, gdzie powinno (lepsza przepustowość i mniejsza zwłoka).

Co oznaczają wyniki wydajności i jak jest ona mierzona?

Zostały wprowadzone pewne zmiany w metodologii testów i teraz uwzględniane są nowe parametry – w szczególności dodano przepustowość ochrony przed zagrożeniami (Threat Protection) i odszyfrowywania SSL. Nie tylko ułatwia to odtworzenie wyników, gdyby ktoś chciał przeprowadzić podobne testy, ale także ułatwia porównanie rozwiązań Sophos XG z kluczowymi konkurentami NGFW.

Wszystkie te zmiany są częścią nieustannej transformacji, mającej na celu odejście od korzeni, którymi był klasyczny UTM, na rzecz zdobywania udziałów w rynku zapór nowej generacji (Next-Gen Firewall).

Firewall: czysta przepustowość firewalla przy użyciu pojedynczego rozmiaru pakietu (w przypadku testów 512K). Zawsze będzie to najwyższa liczba.
Firewall IMIX: przepustowość UDP mierzona przy użyciu różnych rozmiarów pakietów (66, 570 i 1518 bajtów).
NGFW: IPS + kontrola aplikacji z ruchem HTTP przy użyciu domyślnego zestawu reguł IPS i rozmiaru obiektu 512KB.
IPS: mierzone przy użyciu domyślnego zestawu reguł IPS i rozmiaru obiektu 512 KB.
IPsec VPN: przepustowość HTTP przy użyciu wielu tuneli i rozmiaru odpowiedzi 512 KB.
Ochrona przed zagrożeniami (Threat Protection): mierzona dla zapory + IPS + kontroli aplikacji + zapobiegania złośliwemu oprogramowaniu przy użyciu odpowiedzi HTTP 200 KB.
Deszyfrowanie SSL Xstream: mierzone przy włączonym IPS + Threat Prevention przy użyciu ruchu HTTP z odpowiedzią o rozmiarze 192 KB.

Proszę pamiętać!

Wartości w ulotkach reprezentują wyniki testów wydajności przeprowadzonych w idealnych warunkach laboratoryjnych i nie należy ich mylić z rzeczywistymi pomiarami. Po zakończeniu testów, w posiadaniu wyników rzeczywistych pomiarów, będą lokalni inżynierowie sprzedaży Sophos.

Zachęcamy do kontaktu z nami – jedynym platynowym partnerem Sophos w Polsce – firmą Sun Capital sp. z o.o.

 

Sophos XG Firewall – ulotka produktowa

Sophos XG Firewall – Product matrix

 

IceWarp – ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa – ataki na instalacje Linux

pt., 08/28/2020 - 08:52

Jak poinformował Antonin Prukl – CTO IceWarp, zespół wsparcia producenta otrzymał kilka zgłoszeń dotyczących ataków na serwery pracujące na systemie Linux, na których usługa IceWarp działa na koncie roota.

Producent jest w trakcie analizowania zgłoszeń i badania tego incydentu, jednak prewencyjnie został rozesłany mailing do klientów, których serwer pocztowy jest zainstalowany na Linuxie, zawierający rekomendacje dotyczące uruchamiania usługi IceWarp na koncie innym niż root. Powstał także artykuł bazy wiedzy, w którym opisany jest sposób zmiany użytkownika, na którego koncie uruchamiana jest usługa IceWarp.

W przypadku dodatkowych pytań, producent zachęca do bezpośredniego kontaktu ze wsparciem technicznym, za pośrednictwem normalnych kanałów dostępu.

Promocja na odnowienie przeterminowanego wsparcia MailStore Server przedłużona!

czw., 08/27/2020 - 11:50

Do 20 września 2020 r. została przedłużona promocja na spóźnione odnowienia wsparcia licencji MailStore Server, czyli programu do archiwizacji poczty elektronicznej.

Zasady promocji

Do 20.09.2020 r. odnowienie wsparcia przeterminowanej licencji kosztuje 50% mniej niż dotychczas. Wraz z zakupem wsparcia posiadana licencja zostanie zaktualizowana do najnowszej, 13-tej wersji MailStore Server.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z Sun Capital.

Licencjonowanie Kerio Connect i Kerio Control – geneza i stan obecny

śr., 08/19/2020 - 15:01
20 stycznia 2017 producent oprogramowania Kerio, czyli Kerio Technologies Inc., ogłosił sprzedaż produktów Kerio Connect, Kerio Control, Kerio Operator oraz Kerio Cloud firmie GFI Software™

Jako motywację tej zmiany wspólne oświadczenie producentów wskazuje chęć poszerzenia portfolio produktowego.

Kwiecień 2018 – GFI Software wprowadziła nowy rodzaj licencjonowania – GFI Unlimited, w pakiecie znajdują się Kerio Control, Kerio Connect i Kerio Operator.

Od tej pory zostaje uruchomiony alternatywny sposób licencjonowania i oprócz niekończącej się licencji (z możliwością aktualizacji 35%) klient ma oferowaną w pakiecie GFI Unlimited subskrypcje dla produktów Kerio. 

26 marca 2019 – GFI Software wycofuje się ze wsparcia technicznego produktu Kerio Operator

Kerio Operator pozostaje produktem w ofercie GFI Unlimited bez wsparcia technicznego, w modelu sprzedażowym subskrypcyjnym. Oferowana subskrypcja dla produktu (w ramach odnowień licencyjnych) przekształca licencje z wieczystych na subskrypcyjne w modelu zakupowym rok, dwa, trzy.

9 sierpnia 2020 – ostatni dzień sprzedaży rozwiązań Kerio Connect i Kerio Control w modelu perpetual licence

Wraz z przejęciem w Polsce dystrybucji rozwiązań GFI Software jedynym modelem zakupu nowych licencji i odnowień starszych jest model subskrypcyjny w ramach GFI Unlimited, lub dla wybranych produktów GFI w tym Kerio Control i Kerio Connect

Co należy wiedzieć o nowym modelu subskrypcyjnym GFI Software dla produktów Kerio.

- Ważność licencji zakupionej w modelu subskrypcyjnym zaczyna się i kończy w określonym dniu. Licencja może być wykupiona na rok lub nawet 5 lat.

- Koniec ważności subskrypcji oznacza koniec pracy oprogramowania, który korzysta z licencji subskrypcyjnej. Bez odnowienia licencji Kerio Control i Kerio Connect tracą możliwość wykonywania swoich działań. Biorąc pod uwagę charakter zadań oprogramowania Kerio Control i Kerio Connect jest to bardzo ważne, żeby pamiętać i nie przegapić subskrypcji. 

- Klient musi dokonać wyboru: 
Posiadając jeszcze licencje zakupioną „po staremu” czyli z licencją wieczystą, decyzją klienta jest odnowienie tej licencji i przejście na model subskrypcyjny lub pozostawienie tej licencji w wersji z nieodnowionym software maintenance z pozostawieniem jej w stanie „wieczystej” ale bez możliwości aktualizacji wersji oprogramowania oraz dodatków jak antuwirus, webfilter, w przypadku Kerio Connect także AV, antyspam (silnik komercyjny) i ActiveSync. 

- Każde zapytanie o zakup licencji i odnowień licencyjnych traktujemy indywidualnie i staramy się przygotować najlepszy możliwy scenariusz dla klienta. 

Klienci, którzy będą niezadowoleni ze zmian w nowym modelu licencyjnym otrzymają od Sun Capital specjalną ofertę migracyjną.

Kerio Connect —> IceWarp lub inne rozwiązanie klasy UTM wybrane podczas bezpłatnych konsultacji z klientem.

Kerio Control —> SOPHOS UTM w specjalnej dedykowanej cenie, lub inne rozwiązanie klasy UTM wybrane podczas bezpłatnych konsultacji z klientem.

50% rabat na odnowienie przeterminowanych licencji MailStore Server

wt., 07/21/2020 - 13:09

Do 31 sierpnia 2020 r. potrwa promocja na odnowienie przeterminowanych licencji na oprogramowanie do archiwizacji poczty elektronicznej MailStore Server.

Dla wszystkich spóźnionych odnowień wsparcia licencji producent przygotował bardzo korzystną ofertę rabatową – cena odnowienia wsparcia w przypadku przeterminowanej licencji to teraz aż 50% mniej niż dotychczas. Wraz z zakupem wsparcia posiadana licencja zostanie zaktualizowana do najnowszej, 13-tej wersji MailStore Server, o której więcej można przeczytać poniżej:

https://firewall.com.pl/mailstore-v13-lepsze-wsparcie-dla-uslug-w-chmurze-i-nowoczesnego-uwierzytelniania/

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Sun Capital.

 

Mailstore V13 – lepsze wsparcie dla usług w chmurze i nowoczesnego uwierzytelniania

śr., 07/15/2020 - 17:00

Jak wielu innych producentów oprogramowania, zespół Mailstore, pracując zdalnie, spędził ostatnie tygodnie na przygotowywaniu nowej wersji Mailstore Server oznaczonej liczbą 13. Właśnie dzisiaj miała miejsce prezentacja najnowszej odsłony produktu. Poniżej prezentujemy najważniejsze nowości i usprawnienia, które znalazły się w najnowszej odsłonie. Ucieszą one nie tylko administratorów, ale również użytkowników i właścicieli firm.

Po pierwsze, poprawiona została interakcja z kluczowymi usługami chmurowymi – Microsoft 365 i Google G Suite, umożliwiająca jeszcze łatwiejszą integrację z tymi usługami. Wprowadzone zostało także wsparcie dla nowoczesnego uwierzytelniania (modern authentication), z wykorzystanie OAuth2 i OpenID Connect. Postarano się także o zwiększenie bezpieczeństwa oraz poprawę doznań użytkowników przy codziennej pracy z rozwiązaniem.

Korzyści dla administratorów: Ulepszone wsparcie dla usług chmurowych i nowoczesnego uwierzytelniania.

Zarówno Mailstore Server, jak i Mailstore SPE wspierają OAuth2 oraz OpenID Connect, co znacząco ułatwia integrację Mailstore z usługami chmurowymi od kluczowych dostawców – Microsoft i Google. Zmiana ta nie tylko umożliwia prostszą integrację, ale jednocześnie podnosi poziom bezpieczeństwa. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego uwierzytelniania, możliwe jest ustandaryzowanie polityki logowania i wykorzystanie tych samych ustawień dla klientów Microsoft 365 lub Google G Suite oraz Mailstore Server (wliczając w to uwierzytelnianie wieloskładnikowe), eliminując tym samym konieczności wykorzystania mniej bezpiecznych metod dostępu.

Zarządzanie udziałami sieciowymi

Mailstore Server został wyposażony w poprawione zarządzanie ustawieniami zasobów sieciowych. Od teraz ustawienia te są łatwiej i bezpieczniej dostępne w Zarządzaniu usługą Mailstore Server, zamiast konieczności wykorzystania skryptów startowych.

Polisy grupowe

Tworzenie polis grupowych dla Mailstore Client oraz Mailstore Outlook Add-in jest teraz łatwiejsze niż dotychczas – w przypadku Mailstore Servera, szablony są zawarte w instalacji, natomiast w przypadku SPE – mogą zostać pobrane z domyślnej strony dostępowej do serwera. W wersji 13, szablony są dostępne we wszystkich językach wspieranych przez Mailstore.

Walidacja certyfikatu

Kolejnym ulepszeniem jest sprawdzanie poprawności nowego certyfikatu. Zostało ono dostosowane do procesu walidacji stosowanego w większości ważnych przeglądarek internetowych, umożliwiając administratorom tworzenie i implementowanie zasad bezpieczeństwa i certyfikatów dla wszystkich klientów MailStore (MailStore Client, Outlook Add-in i Web Access).

Wyłącznie połączenia szyfrowane

W wersji 13 wsparcie dla nieszyfrowanych połączeń do Mailstore Server zostało całkowicie wycofane. Administratorzy mogą więc mieć pewność, że wszystkie instalacje MailStore Server korzystają wyłącznie z szyfrowanych połączeń z archiwum, co może być szczególnie przydatne dla administratorów zarządzających kilkoma instalacjami.

Certyfikaty Let’s Encrypt

Administratorzy mogą teraz określić port, na którym MailStore Server powinien nasłuchiwać komunikacji niezbędnej do weryfikacji certyfikatów Let’s Encrypt, unikając w ten sposób kolizji portów, np. gdy serwer MailStore jest uruchamiany wraz z innymi usługami na komputerze lub gdy dostępna jest tylko ograniczona liczba adresów IP. Ułatwia to korzystanie z certyfikatów Let’s Encrypt.

Bramka Mailstore Gateway

W wersji 13 administratorzy mogą natychmiast zobaczyć ile wiadomości znajduje się w skrzynce pocztowej MailStore Gateway. Nowa wersja umożliwia również wymuszone usuwanie skrzynek pocztowych zawierających wiadomości. Ponadto można zmodyfikować port interfejsu zarządzania, jeśli standardowy port jest używany przez inne aplikacje lub administrator chciałby go przekształcić w standardowy port HTTPS 443.

Korzyści dla użytkowników: Nowoczesne uwierzytelnianie (Modern Authentication)

Użytkownicy MailStore Server i SPE mogą teraz logować się do MailStore korzystając ze swoich danych logowania do Microsoft 365 lub Google G Suite. Zamiast zapamiętywać osobne hasła do MailStore, wystarczy użyć danych logowania do usług Microsoft 365 lub Google G Suite. Dzięki temu użytkownicy mogą również korzystać z dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, oferowanych w ramach tych usług w chmurze, podczas uzyskiwania dostępu do ich archiwów (np. uwierzytelnianie wieloskładnikowe).

Usunięcie Mobile Web Access

Klienci, którzy wcześniej korzystali z Mobile Web Access dla MailStore Server i SPE, mogą teraz korzystać z nowoczesnego i bezpiecznego klienta Web Access. Starsza wersja Mobile Web Access nie jest już dostępna w wersji 13.

Usprawnienia w kliencie

Użytkownicy MailStore Server i SPE skorzystają z szeregu ulepszeń, jeśli chodzi o dostęp do archiwum i korzystanie z niego. W szczególności czas ładowania responsywnego klienta Web Access został znacznie skrócony. Wprowadzono wiele innych drobnych usprawnień, a także kompleksową aktualizację wszystkich komponentów internetowych, aby zapewnić jeszcze płynniejsze wyszukiwanie, szczególnie na urządzeniach mobilnych. Responsywny widok na urządzeniach mobilnych również został znacznie ulepszony i oferuje między innymi większy obszar do czytania. Nowa funkcja „przejdź do folderu” umożliwia bezpośrednie przejście do wybranego folderu, klikając ścieżkę folderu w widoku wiadomości, co jeszcze bardziej ułatwia znajdowanie wiadomości e-mail należących do tego samego projektu lub folderu publicznego. Informacje o czasie są również wyświetlane obok daty na liście wiadomości klienta MailStore.

Wyłącznie szyfrowane połączenia

W wersji 13 nieszyfrowane połączenia z serwerem MailStore nie są już obsługiwane. Oznacza to, że użytkownicy końcowi otrzymują mniej komunikatów ostrzegawczych podczas uzyskiwania dostępu do archiwum za pośrednictwem nowoczesnych przeglądarek internetowych, a jednocześnie mają pewność, że ich połączenie z serwerem MailStore jest bezpieczne. Użytkownikom końcowym łatwiej jest również zweryfikować bezpieczeństwo połączenia przez przeglądarkę (np. dzięki symbolowi kłódki na pasku adresu Chrome). Jest to szczególnie przydatne, gdy używa się niezaufanych połączeń, takich jak publiczne sieci bezprzewodowe na lotniskach.

Walidacja certyfikatów

Zarówno w MailStore Server, jak i SPE, procedura sprawdzania poprawności certyfikatów została dostosowana do tej, stosowanej przez najważniejsze przeglądarki internetowe, umożliwiając użytkownikom końcowym wykrywanie naruszeń zasad bezpieczeństwa na wszystkich klientach (MailStore Client, Outlook Add-in i Web Access).

Korzyści dla właścicieli firm: Usprawnione wsparcie dla usług chmurowych i nowoczesnego uwierzytelniania

Właściciele firm mogą zaufać MailStore w perspektywie długoterminowej, ponieważ kluczową częścią filozofii firmy jest stałe wspieranie obecnych standardów i technologii branżowych. Dotyczy to kluczowych usług opartych na chmurze, takich jak Microsoft 365 i Google G Suite.

Szyfrowane połączenia i ustandaryzowana walidacja certyfikatów

Właściciele firm mogą również mieć pewność, że MailStore będzie stale aktualizować koncepcję bezpieczeństwa swojego oprogramowania zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi i zaleceniami bezpieczeństwa. Producent pamięta także o wymaganiach i infrastrukturze IT małych i średnich firm. Podążając za swoim motto „Domyślne bezpieczeństwo”, MailStore jest niezawodnym, długoterminowym wyborem, jeśli chodzi o rozwiązania do archiwizacji wiadomości e-mail.

Certyfikowany pod kątem RODO

Podobnie jak poprzednia wersja, MailStore Server 13 został poddany rygorystycznym audytom przez niezależnego eksperta ds. ochrony danych na podstawie przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO). Ta certyfikacja potwierdza, że MailStore Server – przy odpowiednim wykorzystaniu – spełnia wymogi przetwarzania danych osobowych określone w RODO. Dzięki regularnym i niezależnym audytom oprogramowania, właściciele firm mogą mieć pewność, że MailStore Server może pomóc im w wypełnieniu obowiązków wynikających z RODO, na przykład poprzez zdefiniowanie zaawansowanych zasad przechowywania.

 

Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniem do archiwizacji poczty elektronicznej z własnych serwerów, usług chmurowych lub klientów (w tym z plików PST) – skontaktuj się z nami.

Otrzymaj nawet 100% upustu na urządzenie Sophos XG!

śr., 07/08/2020 - 15:02

SOPHOS przygotował atrakcyjną promocję, w której przy zakupie urządzenia SOPHOS XG wraz z odpowiednimi subskrypcjami można otrzymać od 50 aż do 100% upustu na urządzenie.

Do skorzystania z promocji uprawnieni są nowi klienci, którzy do 30.09.2020 zakupią rozwiązanie XG wraz z jedną z niżej wymienionych subskrypcji na rok, dwa lub trzy lata:

1) Full Guard

2) Full Guard Plus

3) Enterprise Guard

4) Enterprise Guard Plus

 

W zależności od długości wykupionej subskrypcji rabaty kształtują się następująco:

1) 50% upustu na sprzęt przy zakupie licencji na 12 miesięcy*

2) 75% upustu na sprzęt przy zakupie licencji na 24 miesiące*

3) 100% upustu na sprzęt przy zakupie licencji na 36 miesięcy*

 

* z promocji wyłączone są modele XG 86, XG 86w, XG 106 oraz XG 106w;

* rabat naliczany jest od sugerowanej ceny detalicznej.

Zmiany w ofercie produktowej SOPHOS

pon., 06/29/2020 - 12:18

Producent oprogramowania i sprzętu do ochrony infrastruktury IT, firma SOPHOS, ogłosiła, że niektóre produkty z dotychczasowej oferty nie będą już sprzedawane.

Poniżej wykaz produktów, które znikną z portfolio producenta:

Produkt Data końca sprzedaży  Data wygaszenia produktu Ścieżka migracji

  Produkty Endpoint Endpoint Protection, Server Protection i produkty Enterprise Console (zarządzane lokalnie) 20 lipiec 2020 20 lipiec 2023 Intercept X Advanced lub Intercept X Advanced na serwer Sophos Mobile jako usługa 20 lipiec 2020 30 wrzesień 2021 Sophos Mobile zarządzany przez Sophos Central Sophos Mobile (zarządzany lokalnie) 20 lipiec 2020 20 lipiec 2023 Sophos Mobile zarządzany przez Sophos Central SafeGuard Enterprise 20 lipiec 2020 20 lipiec 2023 Sophos Central Device Encryption

  Produkty Network  urządzenia Cyberoam Network Security 31 marzec 2019 31 marzec 2022 XG Firewall Cyberoam Central Console (CCC) 31 marzec 2019 31 marzec 2022 Firewall zarządzany przez Sophos Central Cyberoam Central Management Console (CCMS) 1 styczeń 2018 1 styczeń 2020 Firewall zarządzany przez Sophos Central Cyberoam iView NR 31 marzec 2019 31 grudzień 2020 Central Firewall Reporting Remote Ethernet Device (RED) 15 31 sierpień 2020 lub do wyczerpania zapasów 31 sierpień 2023 SD-RED 20 Remote Ethernet Device (RED) 15w 31 sierpień 2020 lub do wyczerpania zapasów 31 sierpień 2023 SD-RED 20
plus moduł Wi-Fi lub APX Remote Ethernet Device (RED) 50 31 sierpień 2020 lub do wyczerpania zapasów 31 sierpień 2023 SD-RED 60 Cloud Firewall Manager 20 lipiec 2020 31 grudnia 2020 Firewall zarządzany przez  Sophos Central Sophos Firewall Manager 20 lipca 2020 30 czerwca 2021 Firewall zarządzany przez Sophos Central iView 20 lipca 2020 31 grudnia 2020 Central Firewall Reporting Cloud Web Gateway 30 lipca 2019 30 lipca 2020 Intercept X Advanced lub XG Firewall urządzenie Sophos Web 20 lipca 2020 20 lipca 2023 XG Firewall Legacy SATC Client Nie dotyczy 31 grudnia 2020 XG Firewall i Intercept X na serwery Email PureMessage dla Exchange 20 lipca 2020 20 lipca 2023 Brak opcji migracji PureMessage dla Unix 20 lipca 2020 20 lipca 2023 Sophos Email urządzenie Sophos Email 20 lipca 2020 20 lipca 2023 Sophos Email

 

W razie pytań dotyczących powyższych zmian, prosimy o kontakt z Sun Capital.

Polecamy cykl webniarów po polsku: Tydzień bezpieczeństwa z SOPHOS

pon., 06/22/2020 - 09:57

Zapraszamy na tydzień bezpieczeństwa z Sophos! W serii trzech interaktywnych webinariów w języku polskim ekspert ds. bezpieczeństwa IT, Damian Przygodzki, podzieli się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie ochrony przed nowoczesnymi cyberzagrożeniami.

W tej edycji prowadzący przestawi aktualną tematykę dotyczącą zagrożeń związanych z atakami hakerów, bezpieczeństwem danych osobowych oraz nowoczesnym malware

  Data i czas Temat webinarium Wtorek, 30 czerwca I godz. 11:30 Jak zabezpieczyć infrastrukturę IT przed atakami hakerów Środa, 1 lipca I godz. 11:30 Bezpieczeństwo i prywatność – dwie strony tej samej monety? Czwartek, 2 lipca I godz.11:30 Malware powraca ze zdwojoną siłą – najnowsze przykłady Zarejestruj się raz na 3 webinaria

Zachęcamy do rejestracji!

Promocja SOPHOS: 3 lata subskrypcji Sophos Central Intercept X Advanced w cenie 1 roku

wt., 06/16/2020 - 11:23

Przypominamy o trwającej promocji na produkt Sophos Central Intercept X Advanced na urządzenia końcowe i serwery.

Jeśli zdecydujesz się na zakup 3-letniej licencji na produkty z poniższej listy, zapłacisz jedynie za rok użytkowania, otrzymując dwa dodatkowe lata za darmo!

Central Intercept X Advanced
Central Intercept X Advanced z EDR (Endpoint Detection and Response)
Central Intercept X Advanced na serwer
Central Intercept X Advanced na serwer z EDR

OPIS produktówhttps://sophos.com.pl/produkty/sophos-endpoint

NAGRANIE WEBINARU na temat produktów i promocji: https://attendee.gotowebinar.com/recording/907772600530902022 

Zachęcamy do kontaktu z Sun Capital, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Zapraszamy na webinar Sun Capital i SOPHOS dot. promocji 3 za 1 na Central Intercept X Advanced

pt., 06/05/2020 - 14:16
Nie bądź łatwym celem cyberataków!Zapraszamy na webinar Sun Capital i SOPHOS we wtorek 09.06.2020 r. o godz. 14:00

Cyber-zagrożenia stają się coraz bardziej złożone. Prawie 7 na 10 różnych organizacji pada ofiarą ataków cyberprzestępców, dlatego niezwykle ważne jest zabezpieczenie przed nimi Państwa infrastruktury IT, w szczególności urządzeń końcowych i serwerów. Dzięki przygotowanej przez producenta, firmę SOPHOS, promocji będą Państwo mogli skutecznie chronić się przed takim niebezpieczeństwem.

Specjalnie dla Państwa, Sun Capital jako Platynowy Partner Sprzedaży SOPHOS, we współpracy z producentem, przygotował webinar, który przybliży Państwu możliwości produktów Central Intercept X Advanced na urządzenia końcowe i serwery oraz omówi zasady promocji trwającej do 30 czerwca br.

Wszystkie osoby, które zarejestrują się na webinar, będę mogły skorzystać z:

 • promocji na zakup 3 letniej subskrypcji na produkt Central Intercept X Advanced dla urządzeń końcowych lub serwerów w cenie rocznej subskrypcji
 • programu MSP w ramach którego możliwe są rozliczenia miesięczne adekwatne do wykorzystanych w danym czasie licencji SOPHOS
 • bezpłatnej konfiguracji wybranego produktu z pakietu SOPHOS Central.

Zachęcamy do udziału – REJESTRACJA

Zapraszamy partnerów sprzedaży na spotkanie ONLINE z producentem MailStore Server

pt., 06/05/2020 - 13:36

Już w najbliższy wtorek 9 czerwca br. o godzinie 16:00 odbędzie się krótkie, 30-minutowe spotkanie online z przedstawicielami firmy MailStore, oferującymi rozwiązanie MailStore Server przeznaczone do archiwizacji poczty elektronicznej. Zaproszenie kierowane jest do pośredników sprzedaży tego rozwiązania.

Podczas spotkania będą omawiane przydatne funkcje, które mogliście Państwo przeoczyć, zaawansowane porady i wskazówki, praktyczne scenariusze, w których MailStore może naprawdę pomóc firmom (szczególnie w tych czasach). Ta krótka sesja ma w zamyśle producenta pomagać w podnoszeniu poziomu wiedzy partnerów w celu prowadzenia lepszych rozmów z klientami.

Program:

 • powszechne, błędne przekonania użytkowników;
 • wybór najbardziej odpowiedniej metody dostępu;
 • różnica między „szybkim” i „zaawansowanym” wyszukiwaniem i porady;
 • w jaki sposób w praktyce można wykorzystać uprawnienia dostępu;
 • dodatek do programu Outlook vs. klient MailStore (wersja na komputery);
 • opcje dostępu do programu przez przeglądarkę i z urządzeń mobilnych;
 • przegląd korzyści dla właścicieli firm, o których możesz nie wiedzieć;
 •  sesja pytań i odpowiedzi.

Format spotkania:

Zachęcamy do udziału!

 

Webinarium QNAP: Lepszy NAS czy chmura? Przekonaj się sam!

wt., 06/02/2020 - 13:29

Zapraszamy do udziału w webinarze pt. „Lepszy NAS czy chmura? Przekonaj się sam!”

Podczas webinaru zostaną poruszone następujące zagadnienia:

 • Skąd się wzięła firma QNAP?
 • Czym jest nowoczesny serwer NAS?
 • Kto powinien korzystać z rozwiązań NAS?
 • Jakie problemy rozwiązuje serwer NAS?
 • Portfolio ogólnie
 • System operacyjny firmy QNAP – dlaczego oprogramowanie robi różnicę?
 • Zalety rozwiązań NAS w codziennej eksploatacji
 • Przykładowe zastosowania
 • Opis zasady działania kluczowych technologii
 • Porównanie do konkurencji
 • Porównanie do chmury

Webinar odbędzie się w poniedziałek 8 czerwca o godzinie 10:00. REJESTRACJA