Subscribe to Kanał Firewall FEED
Bezpieczne IT i nowoczesne technologie w praktyce.
Zaktualizowano: 4 godziny 15 minut temu

Co stanie się, kiedy skończy się ważność subskrypcji Kerio Control?

wt., 04/13/2021 - 15:51

Wraz ze zmianą zasad licencjonowania rozwiązań z oferty GFI Software, w tym Kerio Control, pragniemy wyjaśnić jak zachowa się UTM w chwili utraty ważności subskrypcji oraz jakie kroki i do kiedy należy podjąć, aby zachować pełną funkcjonalność produktu.

Kiedy subskrypcja Kerio Control straci ważność, funkcjonalność produktu ulegnie ograniczeniu, czyniąc go mniej efektywnym w działaniu jako UTM. Rekomendowane jest odnowienie subskrypcji przed utratą ważności, aby zachować działanie wszystkich ważnych funkcji bezpieczeństwa.

 

WAŻNE!

Kiedy subskrypcja Kerio Control przejdzie w tryb karencji, wstrzymane zostaną aktualizacje produktu, co prowadzi do zwiększenia ryzyka narażenia się na cyberataki.

 

Ograniczona funkcjonalność Kerio Control

Wygaśnięcie subskrypcji (okres karencji) powoduje następujące zmiany w funkcjach i działaniu produktu:

 • wyłączenie silnika IPS,
 • wyłączenie mechanizmu świadomości aplikacji,
 • zablokowanie filtra Web,
 • zablokowanie UPNP,
 • wyłączenie mechanizmu uwierzytelniania użytkowników,
 • wyłączenie uwierzytelniania NTLM,
 • wyłączenie silnika antywirusowego,
 • wyłączenie serwera VPN oraz wszystkich tuneli,
 • zablokowanie reguł zawartości,
 • wyłączenie ogranicznika przepustowości,
 • wyłączenie serwera proxy,
 • wyłączenie eliminatora P2P (peer-to-peer),
 • zablokowanie automatycznego backupu,
 • wyłączenie anti-spoofingu,
 • wyłączenie filtru adresów MAC,
 • zablokowanie filtru zakazanych słów,
 • wyłączenie mechanizmu zbierania statystyk i raportowania.

 

Koniec okresu karencji

W trybie karencji, Kerio Control pozwala użytkownikowi na korzystanie z produktu z ograniczoną funkcjonalnością. Gdy upłynie okres karencji, konfiguracja Kerio Control zostanie zablokowana do czasu odnowienia subskrypcji.

W celu odnowienia subskrypcji produktu, należy skontaktować się z Sun Capital sp. z o.o.

Co stanie się, kiedy skończy się ważność subskrypcji Kerio Connect?

wt., 04/13/2021 - 15:45

Wraz ze zmianą zasad licencjonowania rozwiązań z oferty GFI Software, w tym Kerio Connect, pragniemy wyjaśnić jak zachowa się serwer pocztowy w chwili utraty ważności subskrypcji oraz jakie kroki i do kiedy należy podjąć, aby zachować pełną funkcjonalność produktu.

Kiedy subskrypcja Kerio Connect straci ważność, funkcjonalność produktu ulegnie ograniczeniu, czyniąc go mniej efektywnym w działaniu jako serwer pocztowy. Rekomendowane jest odnowienie subskrypcji przed utratą ważności, aby zachować działanie wszystkich ważnych funkcji.

 

WAŻNE!

Kiedy subskrypcja Kerio Connect przejdzie w tryb karencji, wstrzymane zostaną aktualizacje produktu oraz definicji programu antywirusowego i antyspamowego, co prowadzi do zwiększenia ryzyka narażenia się na cyberataki.

 

Ograniczona funkcjonalność Kerio Connect

Kiedy subskrypcja Kerio Connect straci ważność (produkt przejdzie w tryb karencji), następujące funkcje i działania zostaną zatrzymane:

 • synchronizacja za pomocą ActiveSync,
 • aktualizacje silnika antywirusowego,
 • aktualizacje silnika antyspamowego.

 

Koniec okresu karencji

W trybie karencji, Kerio Connect pozwala użytkownikowi na korzystanie z klienta webowego oraz desktopowego z ograniczoną funkcjonalnością. Gdy upłynie okres karencji, korzystanie z klientów Kerio Connect zostanie zablokowane do czasu odnowienia subskrypcji.

W celu odnowienia subskrypcji produktu, należy skontaktować się z Sun Capital sp. z o.o.

Wielowarstwowe bezpieczeństwo dzięki zaporze sieciowej Kerio Control – zapraszamy na webinar!

śr., 04/07/2021 - 15:38

Wraz z GFI Software® zapraszamy na webinarium, podczas którego omówione zostaną kwestie dotyczące bezpieczeństwa sieci.

AGENDA:

• Obecny krajobraz zagrożeń na podstawie analizy danych z 2020 r.,
• Kluczowe wyzwania w zakresie bezpieczeństwa dla małych i średnich firm w 2021 r.,
• Jakie funkcje bezpieczeństwa są niezbędne poza zaporą sieciową,
• W jaki sposób Unlimited | Network Security zapewnia wielowarstwową ochronę potrzebną małym i średnim firmom.

Webinar zaplanowano na środę 14.04.2021 r. na godzinę 11:00. Zachęcamy do rejestracji TUTAJ.

Dynamic Shellcode Protection – nowa funkcja w ramach ochrony Sophos Intercept X

śr., 03/24/2021 - 09:31

Rodzina zabezpieczeń dla stacji końcowych i serwerów – Sophos Intercept X, zarządzana z poziomu konsoli Sophos Central, to podstawa budowy systemu bezpieczeństwa w zgodzie z filozofią Synchronized Security, w ramach której pojedyncze elementy systemu wymieniają się informacjami, co pozwala na szybsze i skuteczniejsze reagowanie na pojawiające się zagrożenia. Sophos, jako jedyny producent na rynku, posiada w ofercie całe spektrum zabezpieczeń – zaczynając od ochrony stacji końcowych i serwerów, przez zarządzanie urządzeniami mobilnymi, rozwiązania antywirusowe i antyspamowe dla serwerów pocztowych, po ochronę sieci (w tym UTM i Next-Gen Firewall). Oczywiście nie są to wszystkie produkty z bardzo bogatego portfolio producenta, które firma Sophos nieustannie poszerza, wprowadzając nowe rozwiązania i dodatkowe funkcje do już istniejących.

W ostatnich dniach producent poinformował o dodaniu nowej funkcji bezpieczeństwa do Intercept X Advanced oraz Intercept X Advanced z EDR. Dynamic Shellcode Protection został zaprojektowany jako narzędzie uniemożliwiające atakującym użycie agentów zdalnego dostępu do uzyskania pełnych uprawnień – tak, jakby byli przy klawiaturze stacji lub serwera. Producent podkreśla innowacyjność tego rozwiązania, które w ogólnym zarysie polega na narzuceniu twardego limitu dla dowolnej aplikacji uruchomionej na komputerze, której pamięcią jest w stanie zarządzać (włącznie z procesami własnymi systemu operacyjnego!).

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule na blogu producenta.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się w jaki sposób rozwiązania Sophos mogą podnieść poziom ochrony użytkowników, sieci i danych w Twojej firmie i organizacji, nie wahaj się i skontaktuj się z nami. To nic nie kosztuje!

 

Alternatywa dla SolarWinds Orion – GFI LanGuard

pt., 01/29/2021 - 15:13

W ostatnim czasie głośno było o wpadce SolarWinds – producenta m.in. rozwiązania Orion, której następstwem jest dyrektywa amerykańskiej agencji CISA (Cybersecurity & Infrastructure Security Agency) wzywająca do zaprzestania korzystania z ww. produktu. Należy zdawać sobie jednak sprawę z tego, iż wyłączenie rozwiązania uchroni nas jedynie przed ewentualnym atakiem z wykorzystaniem odkrytych podatności, natomiast nie spowoduje, że nadal będziemy mieli ochronę i monitoring dla sieci, systemów operacyjnych oraz aplikacji.

GFI – producent oprogramowania LanGuard, służącego do skanowania, wykrywania, oceniania i korygowania luk w zabezpieczeniach sieci oraz podłączonych urządzeń, pragnie zachęcić wszystkich klientów, którzy szukają alternatywy dla SolarWinds Orion, do przetestowania bezpłatnej, 30-dniowej wersji trial. Testy pozwalają z jednej strony ocenić sam produkt pod kątem dostępnej funkcjonalności, łatwości wdrożenia i administracji, z drugiej zaś umożliwiają natychmiastowe wypełnienie luki po wyłączonym z użytkowania skompromitowanym oprogramowaniu.

GFI LanGuard to m.in. zarządzanie poprawkami, skanowanie luk w zabezpieczeniach, audyt sieci i ocena bezpieczeństwa, niezbędne do ochrony stacji i serwerów. Co więcej, GFI LanGuard dostępny jest dla wszystkich klientów posiadających wykupioną subskrypcję GFI Unlimited. Dla takich firm, nie jest wymagane ponoszenie dodatkowych kosztów, gdyż w ramach pakietu produktów, każdy klient ma prawo do korzystania z dowolnego rozwiązania uwzględnionego w katalogu.

 

 

Czy GFI LanGuard może chronić duże środowiska?

Tak, GFI LanGuard może chronić środowiska obejmujące wiele tysięcy punktów końcowych. Jeśli potrzebujesz trial do przetestowania w dużym środowisku, skontaktuj się z nami.

Czy GFI LanGuard współpracuje z aplikacjami firm trzecich?

Tak, GFI LanGuard wspiera aktualnie ponad 100 aplikacji firm zewnętrznych, skanując je pod kątem podatności oraz poziomu zaktualizowania.

Jakie są główne wymagania systemowe GFI LanGuard?

GFI LanGuard do działania potrzebuje systemu Windows Server oraz bazy danych Microsoft SQL, w której będą przechowywane dane dotyczące skanowania.

Czy mogę korzystać z repozytorium poprawek Microsoft (WSUS)?

Tak, istnieje możliwość wskazania istniejącego repozytorium poprawek Microsoft, jako źródła aktualizacji wykorzystywanego przez GFI LanGuard.

Czy GFI LanGuard może zastąpić SolarWinds Orion?

Tak, GFI LanGuard posiada te same główne funkcje co SolarWinds Orion, a ponadto umożliwia wykrywanie podatności. Dzięki GFI LanGuard nie tylko przeskanujesz sieć w poszukiwaniu brakujących poprawek i będziesz w stanie je wgrać, ale możesz również wykryć luki i podatności w całej sieci i podłączonych urządzeniach.

Czy mogę wykorzystać GFI LanGuard do zlokalizowania agentów SolarWinds?

Owszem. GFI LanGuard wspiera skanowanie w celu wykrycia zainstalowanego oprogramowania. Dzięki możliwości stworzenia własnego profilu skanowania, można w prosty sposób zidentyfikować wszystkie urządzenia, na których znajduje się określone oprogramowanie.

 

Wszystkich zainteresowanych poznaniem rozwiązania oraz najkorzystniejszego modelu licencjonowania – GFI Unlimited, zapraszamy do kontaktu.

Webinar dla Partnerów GFI: Nowe zestawy rozwiązań Unlimited – informacje, szkolenie i certyfikacja

pt., 01/29/2021 - 14:21

We wtorek 23.02.2021 r. o godzinie 16:00 zapraszamy wszystkich Partnerów sprzedaży rozwiązań z portfolio producenta GFI na specjalny webinar, który poświęcony będzie nowym zestawom sprzedażowym produktu GFI Unlimited

Agenda:

 • szkolenie i certyfikacja z zestawów sprzedażowych GFI Unlimited,
 • zasoby marketingowe wspierające sprzedaż,
 • przyszłość i rozwój zestawów sprzedażowych Unlimited.

ZAREJESTRUJ SIĘ

23.01.2021r. – konserwacja Sophos Central

czw., 01/21/2021 - 17:26

W ślad za informacją opublikowaną przez firmę Sophos, pragniemy poinformować naszych klientów, iż 23.01.2021r., o godz. 13:00 UTC (14:00 CET) rozpoczną się planowe prace konserwacyjne w ramach Sophos Central. Przewidywany czas zakończenia działań wynosi 6 godzin.

W tym okresie nie będzie żadnych zakłóceń w ochronie stacji, a przebieg prac będą odzwierciedlały: artykuł bazy wiedzy oraz witryna Sophos StatusCast.

Powyższa informacja dotyczy następujących produktów i usług:

 • Sophos Central Admin,
 • Sophos Central Enterprise Dashboard,
 • Sophos Central Partner.

Przez cały okres konserwacji w panelu Central Admin będzie wyświetlany baner informujący o trwających pracach. Pomimo, iż producent nie przewiduje żadnych przerw w działaniu usług, w trakcie aktualizacji niektórzy klienci mogą zaobserwować:

 • automatyczne wylogowanie z portalu Sophos Central,
 • dłuższy niż zwykle czas niezbędny do instalacji zabezpieczeń na nowych stacjach,
 • opóźnienia w działaniu interfejsu portalu Sophos Central,
 • spowolnienie w odświeżaniu polis.

Jeśli zaobserwujesz powyższe symptomy, odczekaj chwilę i spróbuj jeszcze raz lub wstrzymaj się do czasu zakończenia okna serwisowego. Po zakończeniu prac, baner informujący o konserwacji zostanie usunięty, a sekcja „Co nowego” zostanie zaktualizowana.

Nowa seria webinarów Sophos XG Firewall Academy startuje już 26.01.2021 r.

czw., 01/21/2021 - 14:03

26 stycznia br. rozpocznie się nowy semestr w Akademii Sophos, poświęcony firewallom tej firmy z najnowszej serii XG. Przez trzy kolejne tygodnie, we wtorki, środy i czwartki o godz. 11:00 nasi partnerzy, administratorzy i specjaliści IT będą mogli dowiedzieć się wiele o zarządzaniu tym rozwiązaniem, jego funkcjach i zaletach. Dodatkowo producent sprzętu przewidział nagrody w postaci vouchera na jeden z kursów szkoleniowych dot. XG Firewall, który będzie można wykorzystać na platformie e-learningowej Sophos

Producent zaplanował 3 sesje tygodniowo, razem 9 webinariów w ciągu 3 tygodni*.

Aby zapisać się na całą serię webinarów, wystarczy zarejestrować się tylko RAZ za pomocą podanego linku REJESTRACJA

Poniżej zamieszczamy harmonogram Akademii:

Tydzień 1: 26-28 stycznia 2021 | 11:00-12:00 CET
1. Podstawy: Dlaczego warto przejść na XG Firewall?
2. Podstawy: Przejście na XG: proces migracji
3. Podstawy: Przejście na XG: po migracji

Tydzień 2: 2-4 lutego 2021 | 11:00-12:00 CET
4. Podstawy: przejście do XG: studia przypadków i najlepsze praktyki
5. Zaawansowane: maksymalne wykorzystanie XG: routing i zarządzanie ruchem
6. Zaawansowane: maksymalne wykorzystanie XG: kontrolowanie i zarządzanie środowiskiem

Tydzień 3: 9-11 lutego 2021 | 11:00-12:00 CET
7. Zaawansowane: maksymalne wykorzystanie XG: zarządzanie i dostęp zdalny
8. Zaawansowane: maksymalne wykorzystanie XG: zarządzanie zasobami
9. Zaawansowane: przyszłość XG Firewall

*Jeśli weźmiesz udział w 4 lub więcej sesjach na żywo, otrzymasz DARMOWY kupon szkoleniowy na jeden z kursów e-learningowych XG Firewall.

Zachęcamy do udziału!